Libuš - Stodůlky 0:3 (0:1) - 18.05.2024 - Starší dorost

SK Libuš – TJ Sokol Stodůlky   0:3 (0:1)

Sestava:    Jonáš – Tejdy, Šimi ©, Míra, Nazi – Martin, Koza, Pepa – Mery (45' Lukáš F.), Max, Šajny
   (72' Habib)
Branky:      -
ŽK:             14' Mirda, 54' Pepa, 72' Šajny
ČK:             54' Pepa

Na Libuši jsme v sobotu hostili favorizované Stodůlky. V zápase jsme opět hráli z bloku a hosté měli s naší defenzivou problémy.

V zápase velmi chudém na šance jsme hosty vysvobodili zbytečnou standardkou z rohu vápna. Balón se po centru na zadní tyč několikrát odrazil a doskákal až před prázdnou bránu, odkud ho hosté dotlačili za čáru. Poté následovala hluchá půlhodina. Hosté se do bloku nemohli dostat a nám dělal při protiútocích problém kluzký povrch. Když už jsme míč dostali za obranu, sklouznul nám až k brankáři Stodůlek.

Do druhé půle jsme prohodili Meryho za Lukáše a chtěli ještě zabojovat. Slovo si však vzal rozhodčí, který ocenil Pepův čistý zákrok žlutou kartou. Pepa mu za to zatleskal a šel do kabin. To udělalo ze zápasu holomajznu. Dvakrát zastavil náš protiútok sudí neponecháním výhody a svůj výkon korunoval v 70. minutě, kdy šel sám na bránu Šajny, byl stažen za dres a v pádu zkusil zakončit. Rozhodčí tentokrát karty neuděloval s argumentem, že se situace regulérně dohrála. Asistent nám řekl, že měl Šajny spadnout rovnou.

Hosté se zvládli prosadit ještě dvakrát a připsali si zasloužené tři body. Byli na hřišti lepší, ale mrzí mě, že nám rozhodčí nedovolil poprat se o výsledek férově. Druhá půlka byla z jeho strany absolutní komedie.

Příští víkend nás čeká důležitý zápas na umělce Vyšehradu, kde po dnešní výhře Zbraslavi potřebujeme bodovat.

Meteor B - Libuš 5:0 (2:0) - 11.05.2024 - Starší dorost

• zápasy

Meteor Praha VIII B – SK Libuš   5:0 (2:0)

Hráno:        11.05.2024 14:00
Hřiště:       Bedřichovská – UMT
Sestava:     Jonáš – Tejdy, Šimi ©, Míra, Nazi – Martin, Koudy, Pepa – Filip (45' Mery), Max (65' Koza),
    Šajny (65' Lukáš F.)
Branky:       -
ŽK:              -

Prapodivný zápas v přátelské atmosféře jsme odehráli v sobotu na půdě aspiranta na titul, Meteoru Praha.

Už při rozcvičce nám přišli kluci unavení, bez chuti. To se bohužel přeneslo i do zápasu. Domácí byli jasně lepší, ale jejich neefektivita je mohla mrzet. Ve 24. minutě jsme poprvé v zápase zahrozili a hned z toho byla gólovka. Nazi bohužel nenašel před prázdnou brankou Maxe, ale míč se dokutálel až k Filipovi, který z hranice vápna těsně přestřelil. Z brejku se bohužel Meteor ujal zaslouženého vedení. Naše štěstí bylo neuvěřitelné. Meteor za celý zápas trefil 7× břevno. Stále za stavu 1:0 se dostal do brejku Max, obešel brankáře Meteoru, který viděl pouze žlutou kartu. Chápu, že mladí rozhodčí se musí naučit pískat, ale tady by dával červenou i Stevie Wonder. Bohužel jak jinak – o minutu později se povedlo Meteoru odskočit na rozdíl dvou branek a definitivně zlomit náš odpor.

Druhá půlka se odehrála jako kdyby nešlo o body. Ani na jedné straně nebyla vidět větší chuť. Od nás to byl totálně unavený, vyčpělý výkon. Ani od Meteoru to však nebyl kolotoč, který víme, že umí hrát. I mezi střídačkami panovala naprosto přátelská atmosféra. Opravdu velmi zvláštní zápas, jakoby nešlo o body a šlo si jen 22 kluků zakopat.

V sobotu se pokusíme překvapit na domácí půdě Stodůlky. Výkop je od 11:00.

Libuš - Vršovice 3:1 (2:1) - 04.05.2024 - Starší dorost

• zápasy

SK Libuš – SK Union Vršovice   3:1 (2:1)

Hráno:        04.05.2024 12:30
Sestava:    Jonáš – Tejdy (57' Koza), Šimi © (82' Příba), Míra, Nazi – Martin, Koudy, Pepa – Mery, Max,
   Šajny (83'Filip)
Branky:      14' Max, 45' Max, 65' Šimi
ŽK:             51' Koudy, 87' Max

V sobotu jsme odehráli klíčový zápas v boji o záchranu proti aktuálně nejslabšímu týmu přeboru z Vršovic.

Jakmile jsme viděli delegaci, věděli jsme, že klíčové bude nijak nekomentovat rozhodčího a nepoštvat si ho proti sobě. To se nám povedlo a soupeř dohrával od 18. minuty v deseti. Očimu se povedlo vyprovokovat soupeře a ten šel naprosto oprávněně pod sprchu.

I přesto jsme však prohrávali a museli zápas otáčet. To se nám díky Maxovým dvěma gólům povedlo a nad svěřenci 13. nejlepšího trenéra v Česku jsme o poločase vedli 2:1.

Věděli jsme, že musíme přidat. Ani proti deseti jsme nehráli tak, jak bychom si představovali. Soupeře jsme do šancí sice nepouštěli, sami jsme se do nich však dostávali jen těžko. Vršovice hrály v hlubokém bloku a my hrozili pouze když jsme šli do otevřené obrany. Odskočit se nám povedlo až v 65. minutě, kdy se prosadil Šimi po rohovém kopu a vstřelil první gól v životě. Pokračovali jsme aktivně a po dalším úniku Maxe jsme kopali penaltu, ke které se postavil Pepa. Gólman soupeře pěkným zákrokem pokutový kop chytil a následnou dorážku rozhodčí pro faul neuznal. Závěr se dohrál v klidu a musím pochválit i mladší dorostence, kteří naskočili na posledních pár minut a oba se chytli do tempa a odmakali vše na maximum.

To co pan “trenér” Vršovic předváděl při potvrzování zápisu připomínalo malé dítě, kterému rodič odmítne koupit zmrzlinu. Nikdy jsem nepotvrzoval zápis 20 minut, ale děkuji panu trenérovi za show.

Příští zápas odehrajeme v sobotu od 14:00 na půdě Meteoru.

FA Zbura - Libuš 11:2 (8:2) - 28.04.2024 - Starší dorost